BorPaint Isı Yalıtım Boyası
BorPaint Isı Yalıtım Boyası
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Borpaint Nedir?

BORPAINT İç ve dış yüzeyler için formüle edilmiş tamamı Türkiye?de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip, iç ve dış cephede çok iyi derecede ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlayan BOR?lu ilk ve tek özel Isı yalıtım boyasıdır.


Borpaint Nedir?

BORPAINT’i oluşturan özel formül, yüksek kalitede ısı ve su yalıtım özelliğinin yanı sıra termal köprüleri ve duvar yüzeyi ile çevresindeki hava arasındaki sıcaklık farkını ortadan kaldırarak yoğuşma oluşumunu engeller böylece mükemmel bir küf önleyici özelliğe sahiptir.

BORPAINT’in içeriğinde bulunan Bor katkıları, akrilik kopolimerler, özel pigmentler, dolgu maddeleri ile oluşturulan özel formülasyon ürüne düşük bir termal iletim katsayısı sağlayarak mükemmel bir Isı yalıtım özelliği ve ses dalgalarını emme yeteneği verir. Isı yalıtımı ve ses emme özellikleri, uygulanan kalınlığa göre değişiklik göstermekle beraber % 50’ ye varan enerji tasarrufu sağlar. BORPAINT’in içerisindeki yangın geciktirici BOR bileşenleri ile yapı için gerekli yangın korumasını (Süre, Duman miktarı, damlama oluşturmama, yangının ilerlememesi v.b. konularda) sağlamaktadır. BORPAINT İç yüzey duvar ve tavanlarında uygulandığında içeride oluşan ısıyı yine içeriye yansıtarak ve hapsederek dışarı kaçmasını önler. Dış cephede kullanıldığında ise sıcak ve soğuk hava dalgalarını ayna gibi yansıtarak bina yüzeyine, böylece de iç mekana nüfuz etmesini önler.

  • Okunma Sayısı: 520

Borpaint Termal Yalıtım Boyası

Bor Yalıtım Nedir?
Arif ŞAHAN
Arif ŞAHAN
Neden Isı Yalıtımı yaptırmalıyız?
Arif ŞAHAN
Arif ŞAHAN