BorPaint Isı Yalıtım Boyası
BorPaint Isı Yalıtım Boyası
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

Bor Yalıtım Nedir?

Bor yalıtım ile ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışıyoruz. Bor Yalıtım metrekare fiyatları ve bor yalıtım yorumları için bu yazımızı mutlaka okuyun.


Arif ŞAHAN
Arif ŞAHAN
Bor Yalıtım Nedir?

Dünyada selülozik izolasyon malzemesi, borlu yalıtım, selüloz yalıtımı gibi isimlerle de bilinen BorPaint, yerine göre dökme, üfleme ile doldurma ve özel püskürtme makineleri sayesinde her türlü yüzeye rahatça uygulanabilme özelliğine sahiptir.

Tamamen doğaldır, kimyasal bir bileşik ihtiva etmediği için bazı yalıtım malzemesi gibi kanserojen değildir.

Zamanla bozulmaz, çürümez, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez. Küf tutmaz. Nefes alan yapısı sayesinde havayı iyi tutması nedeniyle doğaya özdeş bir malzemedir. Malzemenin tamamen doğal malzemelerden üretilmesi, ürünün performansının kullanım ömrü boyunca sabit kalmasını sağlar. Hacimsel kaybı olmadığı gibi ısı, ses ve yangın izolasyonu değerlerinde hiçbir bozulma olmaz. Bor İzolasyon istenilen kalınlıkta uygulanabilir. Her yüzeyde istenilen kalınlıkta istenilen yoğunlukta uygulama yapma imkanına sahiptir. Uygulamanın ekyersiz olması, her türlü ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller.

Bor İzolasyon tamamen çevre dostudur. Atık kağıtların değerlendirilmesiyle de ülke ekonomisine ciddi katkı sağlar. Isı iletkenlik katsayısı: = 0,037 W/mk. Ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerde kullanılır.

Cami, konser salonları, toplantı odaları, okullar, fabrikalar, atölyeler ve diğer halka açık mekanlar, aynı zamanda kayıt stüdyoları gibi üst düzeyde ses yalıtımı gerektiren mekanlarda uygulanır. Yoğunluğu: 15-150 kg/m3 arasında değişen yoğunluklarda uygulama yapılabilmektedir. İçerdiği borun kaynama noktasının yüksek olması nedeniyle yangın yalıtımı maksadıyla tüm dünyanın üzerinde durduğu bir malzemedir.

DIN 4102 normlarına göre "Yanmaz Malzemeler" olan A2 sınıfındadır. Elektriğe karşı dayanıklıdır

  • Okunma Sayısı: 659

Borpaint Termal Yalıtım Boyası

Neden Isı Yalıtımı yaptırmalıyız?
Arif ŞAHAN
Arif ŞAHAN